نمونه آگهی مجمع شرکت

نمونه آگهی مجمع شرکت

در کمترین زمان، بصورت آنلاین و با کمترین هزینه نسبت به ثبت انواع آگهی مفقودی، تجاری، دادگستری، ثبتی و ... در سامانه هوشمند اقدام کنید و نسخه کاغذی روزنامه را بصورت رایگان در آدرس مورد نظرتان دریافت نمایید.

آخرین مطالب

چاپ آگهی تحدید حدود در روزنامه کثیرالانتشار

چاپ آگهی انحلال شرکت

متن (نمونه) آگهی دعوت به مجمع در روزنامه

گم شدن گذرنامه

اعلام مفقودی وصیتنامه

مفقودی فاکتور بلوک سیلندر

گم شدن سند ازدواج و نحوه درخواست المثنی

ثبت آگهی مفقودی کارت دانشجویی

ثبت آگهی تاسیس شركت

کم هزینه ترین روزنامه برای ثبت آگهی دعوت از بستانکاران

مجمع چیست و آگهی مجمع چگونه انجام میشود؟

تمامی شرکتهای سهامی برای تعیین تکلیف وضعیت شرکت و اتخاذ تصمیمات جدید در خصوص فعالیتهای مربوطه با حضور سهامداران گرد هم می آیند که به این گردهمایی مجمع می گویند. به عبارتی دیگر حضور سهامداران شرکتها در زمانی مقرر و از قبل تعیین شده ، برای تصمیم گیری در خصوص ایجاد یا توسعه منافع و یا تعیین تکلیف کردن برخی از فعالیتها و یا هر موضوعی که منجر به افزایش منافع سهامدارن شود مجمع می گویند.

 مجمع عمومی عادی سالیانه چیست؟

برای رسیدگی به صورت وضعیت های مالی شرکتها ، رسیدگی کردن به گزارش های مدیران و بازرسان شرکت و تعیین و تصویب میزان سود نقدی بین سهامداران، مجمع عمومی عادی سالیانه تشکیل می شود.

مجمع عمومی سالیانه در صورت حضور پنجاه درصد از سهامداران در مجمع رسمیت پیدا می کند و حداقل یکبار در سال برگزار می گردد. مطابق قانون تجارت ایران ، باید مجمع عمومی عادی سالیانه حداکثر چهار ماه پس از پایان سال مالی توسط شرکتها برگزار گردد.

مجمع عمومی فوق العاده در چه صورتی برگزار می شود؟

در صورتیکه موضوعات اصلاح یا تغییر مواد اساسنامه شرکت، کاهش یا افزایش سرمایه و انحلال شرکت در نظر باشد، موارد مذکور در مجمع عمومی فوق‌العاده قابل رسیدگی است.

توجه: دعوت صاحبان سهام برای تشکیل مجامع عمومی باید از طریق انتشار آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار، سایت رسمی سازمان بورس یا سایت شرکت به عمل آید. فاصله بین نشر آگهی و تاریخ تشکیل مجمع حداقل ۱۰ روز و حداکثر ۴۰ روز می‌باشد.

با چاپ آگهی در روزنامه کثیر الانتشار نسبت به برگزاری مجامع عمومی عادی و فوق العاده دعوت بعمل می آید. ذکر این نکته حائز اهمیت است که در مجمع عمومی سالیانه باید روزنامه ای معین و انتخاب شود تا کلیه آگهی ها و دعوت ها و اطلاعیه های مرتبط با شرکت جهت اطلاع سهامداران تا برگزاری مجمع عمومی سالیانه آتی در آن چاپ شود.

روزنامه کثیر الانتشار از قبل معین شده باید تصمیمات در رابطه با انتشار دعوت نامه ها و اطلاعیه های مربوط به شرکت را چاپ کند. هیئت مدیره وظیفه دعوت از مجمع عمومی را به عهده داردو و چنانچه در زمان معین شده نسبت به انجام این دعوت اقدامات لازم را به عمل نیاورد، بازرس /بازرسان بطور مستقیم مسئول اجرای دعوت هستند.

نمونه آگهی مجمع شرکت

برای آشنایی بیشتر با آگهی مجمع شرکت نمونه ای در زیر بصورت عمومی نمایش داده شده است که متناسب با موضوعات مطروحه قابل تغییر است:

دعوتنامه مجمع عمومی شرکت …

بدینوسیله از کلیه شرکاء/ سهامداران شرکت …………………………… سهامی خاص به شماره ثبت …………………………… شناسه ملی …………………………… دعوت به عمل می آید تا در جلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت که در ساعت …………… مورخ ………………… و جلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده که در ساعت …………… در محل شرکت تشکیل می شود حضور بهم رسانند.

دستور جلسه مجمع عمومی فوق العاده

۱- ………… ۲- ………….

دستور جلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده

۱-……………..  ۲-…………….

هیئت مدیره شرکت ……….

 

آدرس ارتباطی ما

 

 

آدرس ارتباطی  ما

 • دفتر مرکزی : يوسف آباد، خیابان اسدآبادی، بين خيابان ١٩ و ٢١ پلاك ٢٠٧. واحد ٥.
 •  
 • تلفن ثابت :
 • 02188982137
 • 02186054118
 • 02188390136
 • 02188902447
 • 02186052633
 • موبایل :09330164433  شبانه روزی از طریق پیامک
 •  

           09364702205 (پاسخگویی از ساعت 10تا 16)

 •  
 • ایمیل :etehademelat.ir@gmail.com

 

 •  

مجوز ها