گم شدن برگ سبز خودرو و گرفتن برگ سبز المثنی

گم شدن برگ سبز خودرو و گرفتن برگ سبز المثنی

هنگام خرید خودرو، دو سند مختلف به نام خریدار ثبت می‌شود. سند اول، شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه یا سند مالکیت خودرو است. از آنجایی که این سند به رنگ سبز است، آن را اصطلاحاً «برگ سبز خودرو» می‌نامند. این سندِ تک‌برگ را نیروی انتظامی صادر می‌کند و آن را به عنوان سند مالکیت خودرو به رسمیت می‌شناسد. این برگۀ سبزرنگ در اصل سند پلاک خودروی شما محسوب می‌شود. همچنین کارت ماشین بر اساس اطلاعات موجود در همین سند و به عنوان مدرک شناسایی صادر می‌شود. «کارت ماشین» کاربرد روزمره دارد و همان مدرکی است که هنگام رانندگی همیشه باید آن را به همراه داشت. در ادامه این مقاله نیز می‌خواهیم پیرامون گم شدن برگ سبز خودرو، پیگیری برگ سبز خودرو و راه‌کارهای یافتن آن و ملاحظات لازم صحبت کنیم.

آخرین مطالب

ثبت آگهی تاسیس شركت

کم هزینه ترین روزنامه برای ثبت آگهی دعوت از بستانکاران

کم هزینه ترین روزنامه کثیرالانتشار برای ثبت تغییرات شرکت

ثبت فوری آگهی مفقودی جواز اسلحه

گم شدن برگ سبز موتور و دریافت برگ سبز المثنی

انتشار آگهی دعوت مجمع در روزنامه کثیرالانتشار

گم شدن برگ سبز خودرو و گرفتن برگ سبز المثنی

چاپ آگهی دعوت مجمع در روزنامه کثیرالانتشار

چاپ اگهی مفقودی چک

چاپ اگهی مفقودی مدرک تحصیلی

 

سند دوم، سندی است که در دفاتر اسناد رسمی ثبت می‌شود و مالکیت قطعی خودرو را انتقال می‌دهد. این سند که مورد تأیید قوۀ قضائیه است با نام «سند کمپانی خودرو» نیز شناخته می‌شود. هنگام خرید خودروی صفر، این برگه مستقیماً از طرف شرکت خودروسازی به نام شما زده می‌شود اما در نقل و انتقال‌های بعدی برای به نام زدن آن باید به یک دفتر اسناد رسمی رجوع کرد. باید توجه داشت که هر گونه نقل و انتقال وسایل نقلیه با برگ سبز خودرو انجام می‌گیرد. پس از آن است که این تغییرات در دفترخانه‌ها نیز ثبت می‌شوند و وجهه‌ای رسمی‌تر به خود می‌گیرند.

 

اولین اقدام بعداز گم شدن برگ سبز خودرو

اگر برگ سبز ماشین شما گم شده است، سریعاً باید مفقود شدن آن را آگهی دهید تا از سوءاستفاده‌های احتمالی جلوگیری شود. اقدام فوری شما پس از گم شدن کارت سبز ماشین بسیار مهم است. در واقع، در صورت ندادن آگهی مفقودی برگ سبز خودرو، مسئولیت هر نوع پیشامدی از نظر قانونی با شما است. توصیه می‌شود پس از چاپ آگهی، با مراجعه به سایت «پُست‌یافته» از پیدا شدن احتمالی آن آگاه شوید. سپس باید با مراجعه به یکی از مراکز تعویض پلاک پلیس راهنمایی و رانندگی برای دریافت برگ سبز المثنی درخواست دهید.

اگر موفق نشدید در سایت پست‌یافته برگ سبز خودروتان را پیدا کنید، باید بلافاصله اقدام به چاپ آگهی مفقودی برگ سبز خودرو در روزنامه‌های کثیرالانتشار کنید تا به طور رسمی گم شدن آن را اعلام کنید. چاپ آگهی مفقودی برگ سبز به دو دلیل ضروری است:

1: برای دریافت المثنی برگ سبز خودرو ضروری است.

2:امکان سوءاستفاده از برگ سبز مفقود شده‌ی خودروی شما را از بین می‌برد.

نمونه متن آگهی مفقودی برگ سبز خودرو:

اصل برگ سبز خودرو ….. مدل ….. به رنگ …… به شماره انتظامی ….. شماره موتور ….. و شماره شاسی ….. به نام ….. مفقود شده و از درجه اعتبار ساقط می باشد.

اقدام بعدی :

برای گرفتن المثنی برگ سبز ماشینتان باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید. در هنگام مراجعه باید مدارک زیر را هم به همراه داشته باشید:

- آگهی مفقودی چاپ شده در یک روزنامه کثیرالانتشار

- برگۀ عدم خلافی خودرو با تاریخ جدید

- بیمه‌نامۀ شخص ثالث

- اصل و کپی کارت ملی

تمام این مدارک باید توسط مالک خودرو و یا وکیل قانونی آن تحویل داده شود.

حضور خودرو در هنگام درخواست المثنی برگ سبز آن لازم است.

تمام هزینه‌های صدور برگ سبز المثنی از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان مستقر در مراکز تعویض پلاک پلیس راهنمایی و رانندگی (راهور) دریافت می‌شود.

 

اقدامات نهایی در رابطه برگ سبز المثنی

نکته: (توجه داشته باشید که پیش از دریافت المثنی، نمی‌توانید اقدام به فروش و یا هرگونه اقدام قانونی دیگر مرتبط با ماشینتان کنید. همچنین پس از اینکه المثنی به دستتان رسید، حتماً اطلاعات موجود در آن از جمله شماره موتور، شماره شاسی، شناسه وسیله‌ نقلیه و کد ملی را به طور دقیق بررسی کنید و از صحت آن مطمئن شوید.)

 

روزنامه کثیرالانتشار اتحاد ملت با گستره سراسری این امکان را برای همه هموطنان عزیزمان فراهم آورده است که با یک تماس تلفنی یا به صورت آنلاین در سایت  آگهی خودتان را در این روزنامه منتشر نمایید. شماره ۰۹۳۳۰۱۶۴۴۳۳ آماده پاسخگویی  و راهنمایی شما عزیزان هستند.ضمنا در ساعات غیر اداره به صورت ۲۴ ساعته از طریق واتساپ و پیام رسان های داخلی  و  سامانه ثبت آگهی در روزنامه کثیرالانتشارمی توانید با همکاران ما نیز در ارتباط باشید.

 

پذیرش چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار اتحاد ملت

سامانه ثبت آگهی در روزنامه کثیرالانتشار

 ۰۲۱۸۸۹۸۲۱۳۷ 

۰۲۱۸۸۳۹۶۱۴۹

۰۲۱۸۸۳۹۱۴۲۱

۰۲۱۸۸۳۹۰۱۳۶

۰۹۳۳۰۱۶۴۴۳۳

۰۲۱۸۶۰۵۲۳۹۰